آموزش فعال کردن Cloudflare CDN در سایت وردپرس

شما اینجا هستید » استایل ساز » مقالات آموزشی » آموزش سئو » آموزش فعال کردن Cloudflare CDN در سایت وردپرس
مشاوره و سفارش      info@stylesaz.com      ۰۹۱۲۵۰۹۵۳۵۷ فرم سفارش

 تنظیم CDN رایگان کلودفلر

 

آیا می‌خواهید از Cloudflare CDN در وب سایت وردپرس خود استفاده کنید؟

فعال کردن Cloudflare CDN : کلودفلر یا به انگلیسی CloudFlare یکی‌از شایسته ترین خدمت های CDN و فایروال مو جود در جهان است . آن ها برای کسب و شغل های اینترنتی کوچک یک CDN مجانی ارائه می دهند که سرعت وبسایت شمارا دوچندان ارتقا داده و امنیت آن را چندین برابر می نماید . مسئله جذاب اینه که اکثری از یوزرها مبتدی و تازه کار وردپرس قادر به استفاده از کلودفلر نیستند چون می پندارند فعال سازی آن سخت است . درین مقاله آموزشی , به صورت مرحله به مرحله به شما دوست داران استایل ساز آموزش می‌دهیم که چه‌طور به صورت بی نقص CDN کلود فلر در وردپرس را تهیه و پیاده فرمائید تا به بهبود سرعت وبسایت و بهبود امنیت آن کمک کند .

CDN چیست؟ چرا برای وبسایت خود به CDN احتیاج دارید؟

CDN یا Content Delivery Network یک سیستم از سرورهای توزیع شده‌است که به شما یاری می نماید تا فایلهای سایت خود را بر پایه ی وضعیت جغرافیایی خود سریعتر به یوزرها تحویل دهید . معمولا , یک خدمت میزبانی اینترنت از یک مکان واحد به مشاهده کنندگان سایت شما خدمات میدهد . تمامی یوزرها بدون اعتنا به مکانی که در آن قرار دارند به همان سرور دسترسی پیدا می نمایند . این می‌تواند سبب تأخیر در تحویل محتوا برای کاربرانی شود که دورتر از سرور میزبان مرکزی سایت شما زندگی می نمایند . CDN با تهیه چند سرور حاشیه در نقاط متفاوت در سراسر عالم این اختلال را حل می نماید . این سرورهای CDN محتوای استاتیک را از مبدأ / سرور اصلی وب سایت شما دریافت می نمایند , آن‌ها‌را ذخیره کرده و بعداز درخواست , آن را در اختیار یوزرها قرار می دهند .

 

جرای درخواست کاربر از نزدیک ترین سرور با CDN

هنگامی که یک کاربر درخواست میدهد , سرور CDN که از مکان کاربر نزدیکتر است , آن درخواست را مدیریت کرده و اجرا می نماید . مثلا , در شرایطی که فردی در آمریکا بخواهد به یک سایت تحت میزبانی انگلستان دسترسی پیدا نماید , بعد از آن سرور CDN در آمریکا ایالات متحده آن درخواست را انجام می‌دهد , نه اصلی ترین سرور که در انگلیس قراردارد . با CDN , تمام درخواست های کاربر به وسیله نزدیکترین سرورهای CDN انجام می شود . این مسافت فیزیکی فی مابین بازدید کنندگان و سرور سایت شمارا کاهش میدهد . در نتیجه , سایت شما بدون در نظر گرفتن وضعیت جغرافیایی , برای همگی یوزرها سریعتر بارگیری می شود . یک سایت سریعتر هم تجربه کاربری را بهبود میبخشد و به سایت شما در مرتبه بندی سئو سایت بسیار کمک می نماید . به کار گیری از CDN همینطور سبب کاهش بار سرور اصلی شما می شود و از خرابی در هنگام لکه های ترافیکی مراقبت می نماید .

Cloudflare CDN

Cloudflare CDN چیست؟ – فعال کردن Cloudflare CDN  

کلودفلر Cloudflare دوستداشتنی ترین ارائه دهنده رایگان CDN است که در عالم وب وجود دارد . این یک شبکه بزرگ از سرورهای توزیع شده در تراز دنیا است که به صورت خودکار محتوای استاتیک را ذخیره می نماید و سریع محتوای پویا را ارائه میدهد .
در بالای یک سرویس CDN , Cloudflare همینطور یک فایروال سایت مبنی بر ابر و یک سرور پراکسی توزیع شده‌است که همگی ترافیک ورودی به سایت شمارا کنترل می نماید و چه بسا قبل از رسیدن به سرور شما , ترافیک مشکوک را مسدود می نماید . کمپانی کلودفلر یک پلن پایه بدون‌پول را برای سایت ها و بلاگ های تجاری کوچک قرار داده است که همگی وب سایت های کوچک می‌توانند از برخی سرویس ها آن به صورت کاملا مجانی به کار گیری نمایند . آن ها همینطور پلن هایی با پرداخت ۲۰ دلار در هر ماه ارائه می دهند که مناسب کسب و کارهای اینترنتی بزرگ تر است . کلودفلر یک انتخاب خوب برای وب سایت ها و شغل ها کوچک است که در‌پی CDN بدون‌پول می باشند . با این وجود , درصورتی که میخواهید از تمامی خصوصیت های کلودفلر تماما استفاده نمائید , پلن تجاری که ۲۰۰ دلار در ماه هزینه دارد را تهیه نمایید .

شاید این مقاله هم بدردت بخوره

MaxCDN درمقابل Cloudflare – تفاوت چیست؟

MaxCDN و Cloudflare در واقع هر دو سرویس کاملاً گوناگون می‌باشند . در حالی که MaxCDN بر ارائه مطالب شما از روش CDN متمرکز شده‌است , کلودفلر Cloudflare بیشتر روی امنیت و در دست گرفتن اسپم متمرکز است . آن‌ها هر دو از فناوری های متمایز برای ارائه مطالب از روش شبکه های خود استفاده می نمایند . MaxCDN از DNS سایت شما با به کار گیری از pullzones به کارگیری می نماید . از سوی دیگر , کلودفلر Cloudflare از روش DNS محتوای خود را ارائه می‌دهد و از شما میخواهد که DNS وبسایت خود را با DNS های آن‌ها تنظیم نمایید . کلودفلر Cloudflare تحت عنوان یک پروکسی میان شما و بازدید کنندگان سایت شما کار می نماید , این بدان مضمون‌ است که کنترل شما روی وب سایت تان بسیار کم می شود . در حالی که MaxCDN تحت عنوان یک پراکسی معکوس کار می نماید , بدین مضمون‌ که شما تمام کنترل را دارید . کلودفلر با خودداری از ورود ربات های مخرب , مهاجمان ( attackers ) و خزندگان مشکوک ( crawlers ) , در بهینه سازی سرعت صفحه ها وبسایت شما خوب تر است . MaxCDN با ارائه محتوای استاتیک شما از طریق سرورهای آنان در سراسر عالم , در بهبود سرعت سایت شما خوبتر است .

نکات منفی بکارگیری از کلودفر Cloudflare

بزرگترین گلایه یوزرها در استفاده از خدمت Cloudflare این است که با اینکه سرعت وبسایت شمارا بهبود می‌دهد , ولی بعضی وقت ها یک صفحه بارگیری دوم را برای خودداری از هجوم ها مخرب و امنیت وب سایت اضافه می نماید که سرعت وب سایت را به شدت کاهش میدهد چون یوزرها اکثر اوقات بایستی ۵ ثانیه صبر نمایند تا بتوانند وبسایت شما‌را ببینند . برخی اوقات ممکن است برگه CAPTCHA را هم نمایش دهد که از کاربران شما میخواهد اثبات نمایند که انسان میباشند . این تجربه بسیار بدی را برای بازدید کنندگانی که برای بار نخستین به وب سایت شما آمده اند ایجاد می نماید و ممکن است دیگر به هیچ وجه به وبسایت شما باز نگردند .

تهیه و تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس شما

تهیه CDN مجانی کلودفلر در وردپرس بسیار راحت است . برای این فعالیت دو روش گوناگون وجود دارد :

با یک کلیک تنظیم کلودفلر در کنترل پنل هاست خودتان

ثبت نام در سایت کلود فلر Cloudflare و فعال کردن آن

روش اولی که بهتان گفتیم ساده ترین روش فعال سازی کلودفلر میباشد . برخی از سیستم های هاست دهی تمایل دارند که مشتریانشان از این سیستم بخاطر بالا رفتن امنیت هاست هایشان استفاده کنند و این سرویس را در کنترل پنل هاست خود قرار داده اند که شما میتوانید با مراجعه به کنترل پنل هاستتان یا تیکت به شرکت ارائه دهنده هاستینگ خود فعال نمایید . چنانچه میزبان اینترنت شما آیتم راه‌اندازی Cloudflare داخلی را ارائه نمی دهد , می‌توانید به صورت دستی سرویس را در وب سایت خود اضافه نمائید . ما هر دو روش را با جزئیات بدون نقص توضیح خوا‌هیم داد .

روش اولیه : تهیه و تنظیم CDN Cloudflare با یک کلیک در cPanel
همان گونه که پیش از این ذکر کردیم بعضا از خدمت های میزبانی اینترنت وردپرس یک آیتم برای تنظیمات آسان کلودفلر در وردپرس را ارائه دهند . این مدل هاست ها یک گزینه در cPanel  هاست دارند که با راجعه به آن با چند کلیک بصورت رایگان پیکربندی آن را انجام و فعال میکنید

فعال کردن CDN رایگان کلودفلر

ما به طور مثال یک سایت هاستینگ خارجی رو بصورت تصویری و مرحله به مرحله جلو میریم و شما میتونید به الگو گرفتن از این مراحل روی سایتهای دیگم همین مراحلو برید و فعال کنید چون تقریبا همه شبیه هم هستند

در مرحله اول به cPanel  خودتون لوگین کنیدو به قسمت Site Improvement Tools برید . و بعدش روی گزینه Cloudflare  بزنید

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

stylesaz.com

مرحله بعد طبق عکس زیر

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

stylesaz

 

برای اکتیو کردن CDN مجانی Cloudflare  در سایت خود ، برای ادامه ، روی دکمه “Set Up” کلیک کنید. بعدش ، پنجره ای را میبینید که ازتون میخواد که یه حساب کاربری داخل Cloudflare   بسازید .

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

Cloudflare

 

در مرحله بعدی طبق عکسی که میبینید CDN در حال اکتیو شدنه بعد از تمام شدن Cloudflare CDN تو سایت وردپرسی خودتون فعال میشه .

شاید این مقاله هم بدردت بخوره

روش 2 : تنظیم سی دی ان رایگان Cloudflare  وردپرس بصورت دستی

اگر شرکت هاستینگ شما پیکیربندی Cloudflare  نداره میتونید از این روشی که بهتون توضیح میدم در ادامه استفاده کنید . البته این رو هم بگم که این روش هم سخت نیست و بسیار ساده هستش . در ابتدا به سایت Cloudflare میرین و روی ساین اپ ( Sign Up ) کلیک کنید

فعال کردن Cloudflare CDN  

ثبت نام کلودفلر-استایل ساز

 

در مرحله بعد باید یک حساب کاربری ایجاد کنید ادرس ایمیل و رمز عبور بزنبد  . و در آخر روی  Create Account کلیک کنید

فعال کردن Cloudflare CDN  

ثبت نام کلودفلر

بعدش آدرس سایتتون رو وارد کنید

addsitetocloudflare-stylesaz

تو این مرحله پلن مورد نیازتون رو انتخاب کنید که پیشفرض 0 دلار یا همون رایگان هستش

فعال کردن Cloudflare CDN  

کلودفلر

بعد از این  Cloudflare  یک لیستی براتون نمایش میده که تمام dns هاتون رو پیدا میکنه که شامل سابدامین ها و … هستش . اونایی که ایکون نارنجی داره  فعال هستش و ایکون های خاکستری از کلودفلر استفاده نمکینه . شما برای اینکه مطمعن باشید ادرس سایتتون نارنجی هست لیست رو چک کنید

verifydnsrecordstosetupcloudflare

 

بعد از اینکه لیست dns هاتون رو چمک کردید و اوکی بود روی دکمه ادامه که پایین صفحه هستش کلیک کنید و مرحله اخر تنظیمات خود Cloudflare ازتون میخواد ک دی ان اس هایی ک بههتون میده رو جایگزین کنید و تغییر بدید و بعد از تغییر حدود 1 ساعت تا 72  ساعت احتمال داره طول بکشه تا ست بشه دی ان اس هاتون پس عجله نکنید و صبور باشید

فعال کردن Cloudflare CDN  

cloudflarenameserverspage

حالا بعد از اینکه صبر کردید تا دی ان استون ست بشه یه پیام موفقیت امیز در داشبوردتون مشاهده میکنید که برنگ سبز هم است

cloudflarenameserverspage 1

پیکربندی و تنظیمات Cloudflare – فعال کردن Cloudflare CDN  

راه اندازی اولیه Cloudflare شما به صورت کامل انجام شده است ، اما چند تنظیم اساسی برای تنظیم امنیت سایت وردپرس باید انجام دهید.
۱ – page rules را در وردپرس پیکربندی نمایید
با تهیه و تنظیم page rules ( ضوابط کاغذ ) , می‌توانید طرز کار Cloudflare را در صفحه ها مختص در وبسایت خود تنظیم نمایید . علی الخصوص شیوه عمل Cloudflare در صفحه های اصلی وب سایت مثل صفحه ورود , ناحیه wp – admin و غیره را میتوانید پیکربندی نمائید . حساب رایگان Cloudflare به شما قابلیت میدهد سه page rules تهیه و تنظیم فرمایید . در‌صورتی‌که می‌خواهید page rules بیشتری اضافه نمائید , بایستی برای پنج page rules اضافی در ماه ۵ دلار پرداخت فرمائید . ابتدا بایستی در بالای برگه روی گزینه Page Rules کلیک کرده و آنگاه بر روی کلید Create Page Rule کلیک نمایید .

createpageruleincloudflare-stylesaz-com

تهیه و تنظیم پیج رولز ها

بعداز آن , میتوانید سه ( page rules ) قانون برگه زیر را تهیه نمایید . الف ) HTTPS را تحمیلی نمائید

Page URL: example.com/wp-login.php* Setting: Security Level; High

 

createpageruletosecurewploginpageoncloudflare4

ب ) داشبورد وردپرس را از Cloudflare بیرون کرده و امنیت بالا را فعال نمایید

Page URL: example.com/wp-admin* Settings: Security Level; High Cache Level; Bypass Disable Performance Disable Apps

 

createpageruletosecurewpadminoncloudflare5

ج ) HTTPS را اجباری نمایید

Page URL: http://*example.com/* Setting: Always use HTTPS

createpageruletousehttps

۲ – تنظیمات گواهی SSL را پیکربندی نمایید

یکی دیگر از تنظیمات مهم پیکربندی SSL با استفاده از گزینه  “SSL / TSL” در فهرست بالا است

فعال کردن Cloudflare CDN  

cloudflaresslsettings

در شرایطی که اکنون از مدرک SSL استفاده میکنید حتما آیتم “ کامل ( Full ) ” را انتخاب نمایید . در‌حالتی که مدرک SSL ندارید , با پشتیبان هاست خود تماس گرفته و از ایشان بخواهید تا سند SSL رایگان را روی وب سایت شما فعال نمایند . بعد از اتمام , Cloudflare یک قفل سبز نشان می‌دهد تا امنیت سایت شمارا نشان دهد .

شاید این مقاله هم بدردت بخوره

بهینه سازی کلودفلر برای وردپرس با استفاده از پلاگین – فعال کردن Cloudflare CDN  

کلودفلر یک پلاگین مخصوص برای بهینه سازی تنظیماتش در وب سایت های وردپرسی پباده سازی نموده است . این پلاگین به شما قابلیت و امکان میدهد تا به‌سرعت کلودفلر را در وب سایت وردپرس خود تهیه و تنظیم نمایید , اضافه کردن قوانین فایروال وب اپلیکیشن ( WAF ) , به صورت خودکار حافظه نهان ( cache ) را پاک نمایید و موردها دیگر . برای آغاز , افزونه Cloudflare را در وبسایت خود نصب و فعال کنید برای اطلاعات بیشتر , به راهنمای گام به گام ما در رابطه نحوه نصب پلاگین وردپرس مراجعه کنید . بعد از اتمام نصب , برای تنظیمات پیکربندی کلودفلر , بایستی از پیشخوان وردپرس و از منوی تنظیمات » Cloudflare را انتخاب نمایید . در صفحه پیکربندی , یک آیتم Create Your Free Account و یک آیتم ورود به سیستم برای افرادی که حساب کلودفلر دارند را تماشا خواهید کرد . به آسانی بر روی آیتم ورود به سیستم کلیک نمایید .

فعال کردن Cloudflare CDN  

signintocloudflareaccount

در صفحه بعدی , می بایست نشانی اینترنتی Cloudflare و دکمه API خود را وارد نمائید .

فعال کردن Cloudflare CDN  

entercloudflareapicredentialsform

می‌توانید دکمه API خود را در اکانت کاربری خود در وبسایت Cloudflare پیدا نمایید . به آسانی برگه “ پروفایل من ” را باز کرده و آن گاه روی نشانه ها API کلیک نمائید . پس از آن , به بخش Global API Key بروید و بر روی کلید View کلیک نمایید .

فعال کردن Cloudflare CDN  

viewcloudflareapikey

با این کار پنجره باز شده و دکمه API شما نمایش داده می شود . شما می بایست دکمه را کپی نمایید .

copycloudflareapikey

در مرحله بعد , به داشبورد وردپرس خود برگردید و نشانی پست الکرونیکی و دکمه API خود را وارد نمایید .

فعال کردن Cloudflare CDN  

savecloudflareapicredentialsinwp

بعداز آن برگه اصلی Cloudflare در داشبورد شما ظاهر می شود . از این بخش می‌توانید , بهینه سازی وردپرس با یک کلیک , پاک کردن حافظه مخفی , فعال کردن حافظه مخفی خودکار و غیره را اعمال نمایید .

optimizecloudflareforwordpress

با کلیک بر روی آیتم پیکربندی میتوانید مورد های Cloudflare بیشتری را پیدا نمایید .

فعال کردن Cloudflare CDN  

cloudflareforwordpresssettings-

همینطور آمارهایی نظیر تماشا کنندگان , پهنای باند ذخیره شده , تهدیدها مسدود شده و غیره را از آیتم Analytics نشان میدهد .

cloudflareanalytics

جمع بندی مقاله تنظیم CDN رایگان کلودفلر در سایت وردپرس

امیدوارم با این آموزش دیگه مشکلی از بابت فعال کردن کلودفلر و سی دی ان روی سایت وردپرسیتون نداشته باشید و اگرم مشکلی بود در بخش نظرات با ما در میون بزارید تا در اصرع وقت پاسخ بدیم . تشکر

نظر یا سوال داری ؟ می تونی از اینجا بفرستی !
کلیه حقوق مربوط به استایل ساز می باشد و کپی مجاز نمی باشد